اختتامیه هفتمین مسابقه ملی فناوری نانو 30 تیرماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید.

 مسابقه ملی فناوری نانو مهم ترین و بزرگترین رویداد ملی با موضوع فناوری نانو می باشد که ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، زیرنظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هرساله آن را برگزار می کند. اختتامیه این مسابقه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در اختتامیه این دوره، برای اولین بار، المپیاد بین­ المللی نانو -که ایران دبیرخانه دائمی و میزبان اولین دوره آن در دنیاست- و اعضای تیم ایران -بعد از گذشت یک هفته رقابت در نانواستارتاپ- معرفی شدند.

تقارن برگزاری این رویداد با رویداد نانواستارتاپ بر جذابیت اختتامیه امسال افزود. پس از سخنرانی مدعوین، برترین افراد و نهادهای مسابقه ملی امسال به جایگاه دعوت شده و جوایز خود را دریافت کردند. سپس نوبت به اعلام نتایج رویداد نانواستارتاپ رسیده و تیم های برتر این معرفی شدند.

بسیاری از مسئولین و اعضای جامعه علمی کشور نظیر دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، دکتر سعید سرکار، دبیر بخش بین المللی ستاد نانو، دکتر بیت اللهی، معاون محترم پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف و رؤسا، معاونین و اعضای هیأت علمی بسیاری از دانشگاه ­های کشور، مسئولین ستاد­های مختلف دانشجویی کشور و... به عنوان میهمان در این رویداد حضور داشتند.