طبق روال هر ساله، هشتمین دوره مسابقه ملی فناوری نانو صبح روز جمعه 21 اردیبهشت 1397 در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور برگزار گردید.

مسابقه ملی فناوری نانو، مهم‎ترین و بزرگترین رقابت کشور در حوزه فناوری نانو است.

هشتمین دوره این رقابت علمی، ساعت 10 صبح روز جمعه 21 اردیبهشت‌ماه در 11 حوزه‌ امتحانی شهر‌های تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، سنندج، گرگان، اردبیل، مراغه، سهند، کاشان و کرمان بین 634 داوطلب برگزار شد.


 این مرحله از مسابقه در قالب یک آزمون کتبی چهارگزینه‌ای با 100 سوال در چند محور شامل مفاهیم پایه، نانوساختارها، روش‌های ساخت و سنتز نانوساختارها، روش‌ها و تجهیزات شناسایی و آنالیز، کاربردهای فناوری نانو، تجاری‌سازی فناوری نانو و توانمندی‌های فناوری نانو در ایران بود.

 برگزیدگان این مسابقه از امتیاز بنیاد ملی نخبگان برخوردار خواهند شد و امکان حضور در دوره‌ی نانواستارتاپ را خواهند داشت. همچنین از برگزیدگان با اعطای اعتبار مالی برای دریافت خدمات آنالیز از آزمایشگاه‏‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی و جوایز نقدی، تقدیر به‌ عمل خواهد آمد.


قابل ذکر است، مرحله‌ی اول هشتمین مسابقه‌ی ملی فناوری‌ نانو از پنج آزمون آنلاین تشکیل شده بود و از میان 1562 داوطلب این مرحله، 634 نفر حد نصاب لازم را کسب و موفق به راهیابی به مرحله‌ی دوم شدند. 


نتایج هشتمین مسابقه‌ی ملی فناوری نانو نیمه اول خردادماه اعلام خواهد شد.


 

 

منبع: http://news.nano.ir/1/62898